LezzetBahcesi Kuralları
Kurallar  
1- 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereği suç teşkil eden başka sitelerden, dergi, kitap, vs. matbu yayınlardan çalınan eserlerin kaynak gösterilmeden ya da alıntı olduğu belirtilmeden kendi eseriymiş gibi yayınlayan üyeler uyarısız ihraç edilecektir.
2- Sitenin içeriğini oluşturan yazı, resim ve sair malzemeler bu malzemeleri hazırlayanların sorumluluğu içerisindedir. Bununla birlikte sorumluluk bilgilerin güncelliği ve yorumların doğruluğu konusunda garanti verildiği anlamına gelmez.
3- Sitemizde; üyeler arasında yapılan özel mesajlaşmalardan yönetim sorumlu tutulamaz. Yazılan mesajlardan tamamen yazan site üyesi sorumludur.
4- Siteye konulan her türlü tarif, sofra, yazı, resim ve sair malzemeler kaynak belirtilmeden herhangi bir biçimde kullanılamaz. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ya da dağıtamazsınız. Ancak, telif hakları ve diğer mülkiyet belirten duyuruları olduğu gibi bırakmanız koşuluyla, kendi kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarınız için bu siteden kendinize malzeme indirebilirsiniz.
5- Siteye giren ve çıkan ziyaretçilerin IP numaraları kayıtlanmakta olup, Ziyaretçi defteri ve benzeri alanlarda yazı yazan site ziyaretçilerinin bu alanlara koydukları yazı, resim ve sair bilgilerin hukuki, cezai sorumluluğu bu yazı ve resimleri koyanlara aittir. Resmi makamlar yürütülen hukuki ve cezai tatbikat durumları müstesna olmak üzere ziyaretçi bilgileri saklıdır.
6- Sitemizde, kişisel menfaatinizin olduğu siteleri ziyaret edilmesini talep etmeniz, herhangi bir şekilde satılan veya aracı olunan bir "ürünün" reklâmını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack appz ve benzeri sitelerin tanıtımında bulunmanız kesinlikle yasaktır.
7- T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen; sattığınız veya aracı olduğunuz bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar; din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve materyaller kullanmak; site yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.
8- Etnik köken, din, dil, ve ırk gibi kişiye özel kavramları övmek veya tahrik edici tarzda konu edinmiş; herhangi bir siyasi odaklı, düşünce ve idolü konu edinmiş ve aşırıya gitmiş; içeriğinde kişi hak ve özgürlüklerini istismar edici nitelik taşıyan; eşitli taraf veya düşüncelerde fanatizme kadar varan yorumlar yazmak kesinlikle yasaktır.
9- Site Yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptirler.
10- Herhangi bir sistem sorunundan dolayı silinen yazılar ya da kurallara aykırı davranışları nedeniyle ihraç edilen üyelerimizin yazıları hiçbir şekilde iade edilemez, sistemden tamamen silinir.
11- Sitenin kullanımı esnasında üçüncü şahısların neden olduğu nedenlerden kaynaklanan zararlardan site sorumlu değildir. Bu sitenin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğu garantisi bulunmamaktadır. Site, Bilgilerin kullanımı ya da kullanım sonuçları konusunda, doğruluk, kesinlik, zamanında olmalık, güvenilirlik ya da başka açılardan hiç bir garanti vermez.
12- Site içeriğindeki linkler vasıtası ile ulaştığınız web sayfalarından bilgisayarınıza gelen zararlardan da site hiçbir şekilde sorumlu değildir.
13- Site kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı Site yöneticilerine aittir.
14- Bu Siteden yararlanan herkes, bütün bu kuralları ve bundan sonra yapılabilecek değişiklikleri okuyup, kabul etmiş sayılır.
Kapat